רא"מ

טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך
בתהליך מתקדם יעברו פסולת פלסטיק ופצלי שמן עיבוד בטכנולוגית HSR המבוססת על תהליך הפירוליזה. התוצר הסופי הינו נפט אלטרנטיבי וגזים המשמשים להפקת חשמל. הפירוליזה של פצלי השמן מיושמת בהצלחה בהיקף גדול במתקנים קיימים והינה טכנולוגיה מוכחת ויעילה.
פירוליזה – הטכנולוגיה העדיפה לטיפול בפסולת פלסטיק

פירוליזה היא תהליך פירוק תרמי של חומרים אורגניים בתנאים של היעדר חמצן חופשי. פירוליזה של פסולת פלסטיק מאפשרת "הנדסה לאחור" – השבת פלסטיק למקורות מהם נוצר: נפט וגז. העדר חמצן בתהליך מצמצם את היקף הפליטות של מזהמים. בנוסף, התוצרים הסופיים של פירוליזה, נפט אלטרנטיבי וגזי פירוליזה, הם מקורות אנרגיה איכותיים. הנפט נוח לאחסון ושינוע בעוד שהגזים משמשים להפקת חשמל. 

ברא"מ אומרים לא לשריפת פלסטיק
יעילות אנרגטית מקסימלית עם טכנולוגיית HSR
(Hot Solids Recycle)

טכנולוגיית HSR מאופיינת ביעילות אנרגטית גבוהה המאפשרת עמידה בתקני איכות הסביבה האירופאים. בבסיס הטכנולוגיה נעשה שימוש באפר הפצלים כמקור אנרגיה. האפר משמש כזרם מוצקים נשא חום (Hot Solids Recycle) לתהליך הפירוליזה הרציף. בכך הוא תורם לחסכון אנרגטי אדיר ולייתור הצורך במקור אנרגיה חיצוני עבור התהליך 

למעשה פצלי השמן הם המאפשרים מתן פתרון רחב היקף בטיפול בפסולת פלסטיק.
השבת חום לייצור חשמל
השבת חום לייצור חשמל – הגזים החמים הנפלטים בתהליך יחד עם גזי הפירוליזה משמשים להפקת חשמל. מערכת הפקת החשמל תפעל על בסיס עקרון הקוגנרציה (הפקת חשמל וחום) כאשר חום שיורי מיחידת הייצור ישמש צרכנים שונים במתקן.
טכנולוגיה מוכחת ויעילה
טכנולוגיה ייחודית ביכולתה לייצר נפט וחשמל בו זמנית
אפר הפצלים הוא המפתח להשגת חסכון אדיר באנרגיה הנחוצה לתהליך
ייצור חשמל ביעילות אנרגטית גבוהה תוך צמצום פליטות
יתרונות
ללא שריפה
מינימום פליטות מזהמים
טיפול במגוון של סוגי פסולת פלסטיק
הפקה במערכת סגורה ומבוקרת
פתרון לכמות חסרת תקדים של פסולת פלסטיק
תכנים נוספים שיעניינו אותך