רא"מ

שותפות רא"מ

שותפות רותם אנרגיה מחצבים (רא"מ) מקדמת הקמת מתקן להשבת אנרגיה מפסולת פלסטיק בהיקף רחב באמצעות פצלי שמן באזור התעשייה במישור רותם בנגב

שותפות רותם אנרגיה מחצבים (רא"מ), הוקמה בשנת 2016 על ידי השותף הכללי – Northwood Exploration Israel .השותפות השלימה בהצלחה הנפקה לראשונה IPO (בנובמבר 2018).

 

המתקן החדשני של רא"מ ייעשה שימוש כמשאב בכ- 200,000 טון פסולת פלסטיק, המהווים כ- 20% מסך פסולת פלסטיק השנתית בארץ, ויציב את ישראל בקדמת המדינות עם פתרון סביבתי לפסולת פלסטיק.

קבוצת Enefit – ענקית האנרגיה ואחת מהמובילות בצפון אירופה בתחום השבת אנרגיה תספק את הטכנולוגיה הנדרשת לתכנון, הקמה ותפעול של המתקן.

 

באמצעות טכנולוגיה מתקדמת המבוססת על תהליך הפירוליזה, פסולת פלסטיק שיועדה להטמנה תשוב כאנרגיה למשק וכך תספק רא"מ אלטרנטיבה סביבתית-כלכלית לשריפה או הטמנה של פסולת פלסטיק.

 

פצלי השמן משטח התגלית של רא"מ במישור רותם, המהווים טפל (פסולת) בכריית הפוספטים, ישמשו כזרם מוצקים נשא חום בתהליך השבת אנרגיה וכך יאפשרו את קיום התהליך בקנה מידה גדול ללא צורך במקור אנרגיה חיצוני.

רא"מ משתמשת בטכנולוגיה סינרגטית, המאפשרת שימוש במפגעים סביבתיים – פסולת פלסטיק ופסולת כרייה, ליצירת אנרגיה.

 

המתקן המתוכנן יפעל בהתאם למדיניות של האיחוד האירופי המקדם הקמת מתקנים להשבת אנרגיה מפסולת (Waste to Energy) ויהווה מרכיב חשוב בתשתית הלאומית לטיפול בפסולת בתהליכי השבת אנרגיה.

0 טון פסולת פלסטיק
20% מסך פסולת פלסטיק השנתית בישראל
1.5 מיליון חביות נפט
60-70MW חשמל
יתרונות ייחודיים לפרויקט
טיפול בפסולת פלסטיק
בהיקף משמעותי
צמצום זיהום האוויר
משריפות פיראטיות
יצור אנרגטי משולב
של נפט וחשמל
טכנולוגיה מתקדמת ומוכחת העומדת בתקינה האירופית
מיצוב ישראל בין המובילות בהיקף הטיפול בפסולת פלסטיק
צמצום מפגעי הטמנה
יצירת מאות מקומות עבודה בדרום
תכנים נוספים שיעניינו אותך